Tiesňové volanie: 18 300
slp@hzs.sk

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

telekom.sk

barani_design.jpg

Výstrahy ku dňu streda, 30.11.2022

Vysoké Tatry
0 0 0 1 0 0 0

Vrstvy nového a starého snehu nie sú previazané, hrozí nebezpečenstvo pošmyknutia na uvoľňujúcich sa snehových doskách. Pohyb v strmých svahoch a na suti je obtiažny. Chodníky majú od poprašku do niekoľko cm snehu, odporúčame paličky a retiazky. Pripomíname že od 1900 m je vydaný prvý stupeň lavínového nebezpečenstva viac info. na http://www.laviny.sk/ Od 1.11. Platí sezónna uzávera podľa návštevného poriadku TANAPu.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Pohyb na strmých svahoch a kamennej suti je z dôvodu nízkej vrstvy snehov pokrývky obtiažny. Odporúčame paličky a retiazky. Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Kvôli bujnej vegetácii sú ťažko priechodné Dolina Zelenská Mlynná (žltý TZCH od rázcestia s Pošovou Mlynnou až po hornú hranicu lesa) a Kumštova dolina (zelený TZCH od hornej hranice lesa až po napojenie na lesnú cestu - cca 1200 m n. m.). Modro značený TZCH sedlo pod Kúpeľom - Poludnica je spriechodnený. Na trase Šuňava – Pred Soľankou (žltý TZCH) je cez Čierny Váh zrušený mostík a brodenie cez rieku je problematické.

Západné Tatry
0 0 0 1 0 0 0

Nový sneh nie je usadnutý, preto je pohyb v strmých svahoch a na suti obtiažny. Chodníky majú od poprašku do niekoľko cm snehu, odporúčame paličky a retiazky. Pripomíname že od 1900 m je vydaný prvý stupeň lavínového nebezpečenstva viac info. na http://www.laviny.sk/ Zelený TZCH Svorad - Špania - Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné - Dol. Borovianky je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou (množstvo popadaných stromov a zarastený krami). Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Nový sneh vo vyšších polohách nie je usadnutý, preto je pohyb v strmých svahoch obtiažny. Chodníky majú od poprašku do niekoľko cm snehu. Turistom odporúčame pribaliť si turistické paličky, retiazky a zvýšiť opatrnosť pri pohybe! V tomto období neodporúčame používať žltý chodník sedlo Medziholie - Stohové sedlo !

Veľká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Nový sneh vo vyšších polohách nie je usadnutý, preto je pohyb v strmých svahoch obtiažny. Chodníky majú od poprašku do niekoľko cm snehu. Turistom odporúčame pribaliť si turistické paličky, retiazky a zvýšiť opatrnosť pri pohybe! Cesty na ferrate " Dve veže" sú vplyvom sneženia šmykľavé, istiace lano a stupačky sú namrznuté, neodporúčame pohyb v takom to teréne.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Ferrata HZS vedúca na martinské hole je vplyvom sneženia nebezpečná, stupačky a istice lano sú namrznuté, neodporúčame pohyb v takom to teréne. Na hrebeni sa nachádza snehová pokrývka 10cm,doporučujeme mať vo výbave retiazkové mačky.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Technické zariadenia najmä v blízosti vodných tokov sú morké a šmykľavé. V skorých ranných hodinách treba rátať aj s námrazou.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

V najvyšších častiach pohoria sa nachádza vrstva snehu. Terén v podhorí je blatistý a šmykľavý.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 0

Všetky TZCH a cyklotrasy otvorené a schodné. Zvlášť cyklistov upozorňujeme, aby zvýšili opatrnosť na miestach kde prebieha ťažba dreva.

Kremnica - Skalka
0 0 0 0 0 0 0

Na hrebeni sa nachádza nesúvislá snehová pokrývka. Od 22.11.2022 je Via ferrata Komín a Via ferratový Svet zatvorené do 31.mája 2023. Na odistených cestách " Via Ferraty "sú vplyvom sneženia stúpačky a istice lano namrznuté, lezenie je veľmi nebezpečné a neodporúčame pohyb v takom to teréne.

Poloniny
0 0 0 0 0 0 0

Vplyvom dažďa a sneženia je terén blatistý a mokrý.