Tiesňové volanie: 18 300
slp@hzs.sk

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

telekom.sk

barani_design.jpg

Výstrahy ku dňu utorok, 29.09.2020

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Uzavretý je : modro značený turistický chodník, ktorý vedie Zadnými Meďodolmi až do Kopského sedla, zeleno značený chodník Javorová dolina v úseku Podmuráň až Sedielko, modro značený turistický chodník medzi Tatranskou Štrbou a Štrbským plesom. Pred 19:00 hod. sa stmieva !!!

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Zelený TZCH, vedúci od jaskyne Slobody do Iľanovského sedla, je v dolnom úseku ťažšie priechodný z dôvodu strhnutého mostíka. Chceme požiadať turistov, ak majú informácie o neschodnosti ďalších TZCH, aby ich poskytli HZS. Pomôžete ostatným turistom. Žltý turistický chodník od Králičky do Bocianskeho sedla je v strmom úseku na cca troch metroch ťažko priechodný z dôvodu zosuvu pôdy, zvýšte preto opatrnosť, prípadne sa úseku vyhnite.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Zelený TZCH Svorad - Špania - Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné - Dol. Borovianky je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou (množstvo popadaných stromov) .

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!! Ťažko prechodný je chodník z Brestova na Javorinku z dôvodu popadaných stromov. TZCH Medziholie - Chrbát Stohu (žltý) je veľmi blatistý. V tejto lokalite odporúčame ísť po hrebeni cez Stoh - červená turistická značka.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

M. Hole je zatvorená od 15.09. 2020 do 31.10.2020. Odporúčame všetkým návštevníkom aby si nainštalovali novú aplikáciu HZS.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Turistické značkované chodníky v oblasti Babej Hory a Pilska sú priechodné.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 0

Turistické značkované chodníky v pohorí Kysucké Beskydy sú priechodné, na niektorých miestach možný výskyt popadaných stromov. Návštevníkom odporúčame nainštalovanie aplikácie HZS.

Kremnica - Skalka
0 0 0 0 0 0 0

Od 1.6. sú všetky ferratové cesty na Skalke, vrátane visutého mosta otvorené. Používajte ferratové istenie a prilbu. Odporúčame všetkým návštevníkom aby zhodnotili svoje sily a nainštalovali si novú aplikáciu HZS.

Poloniny
0 1 0 0 0 0 0