Tiesňové volanie: 18 300
slp@hzs.sk

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

meteo_servis.png

Comet_small.jpg

mountain_equipment

Výstrahy ku dňu štvrtok, 20.02.2020

Vysoké Tatry
0 0 0 1 0 0 1

Počas dnešného dňa sa na horách V POLOHÁCH NAD CCA 1500 m n. m. MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 37 m/s (110 - 135 km/h). Sneh je na mnohých miestach tvrdý až ľadový. Tatranská magistrála je v úseku Hrebienok - Sliezsky dom pre popadané stromy nepriechodná. Úsek Popradské pleso - Sliezsky dom / magistrála / nemá zimné značenie a je tu veľká pravdepodobnosť zablúdenia. Platí sezónna uzávera cez vysokohorské sedlá. Po 16:30 sa začína stmievať !!!

Nízke Tatry
0 0 0 1 0 0 1

Počas dnešného dňa sa na horách V POLOHÁCH NAD CCA 1500 m n. m. MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 37 m/s (110 - 135 km/h). Sneh je na mnohých miestach tvrdý až ľadový. Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná, žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, modrý TZCH cez Krakovu hoľu smerom do sedla Javorie, a smerom do sedla Kúpeľ, zelený TZCH zo Svidovského sedla smerom na Slemä a Ohnište, aj červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Upozorňujeme lyžiarov, že pre polom je nepriechodná trasa z Lukového kotla (v pásme lesa) smerom na Vyhliadku.

Západné Tatry
0 0 0 1 0 0 1

Počas dnešného dňa sa na horách V POLOHÁCH NAD CCA 1500 m n. m. MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 37 m/s (110 - 135 km/h). Sneh je na mnohých miestach tvrdý až ľadový. Turistický chodník - zelená značka na Lomnô a Prosečné je zle značený !

Malá Fatra
0 0 0 1 0 0 0

Sneh je na mnohých miestach tvrdý až ľadový. Podmienky na skialpinizmus sú obmedzené. Na túry odporúčame stúpacie železá (mačky) a paličky. Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!! Z dôvodu bezpečnosti je uzatvorený žltý chodník z Medziholia na Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka.

Veľká Fatra
0 0 0 1 0 0 0

Sneh je na mnohých miestach tvrdý až ľadový. Turistické chodníky sú miestami zľadovatené, niekde sa naopak prebára. Neodporúčame chodiť pešo bez snežníc, poprípade lyží. Zvýšte opatrnosť. Odporúčame používať paličky, snežnice, lyže a na zľadovatených miestach minimálne navliekacie gumené mačky s hrotmi. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať. V prípade, že sa rozhodnete ísť na pešo neničte lyžiarsku stopu!!! Ďakujeme

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

V pohorí je 30 - 50 cm snehu, Turistické chodníky sú miestami zľadovatené. Odporúčame používať paličky a turistické mačky. Ferrata je namrznutá - stupy aj istiace lano. Vzhľadom na uvedené zvýšte opatrnosť. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Vo vyšších polohách treba stále počítať so súvislou vrstvou snehu. Dolina Bieleho potoka je uzavretá. Ferrata HZS v rokline Kyseľ je sezónne uzavretá.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Vo výške nad 1500 m n. m. je sneh miestami tvrdý až zľadovatený. Vo vrcholných častiach Babej hory a Pilska odporúčame použiť paličky, mačky alebo snežnice.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 0

V pohorí je súvislá snehová pokrývka 10 - 50 cm, nový sneh je nerovnomerne previaty na záveterných stranách, môžu sa tvoriť záveje, odporúčame použiť turistické paličky/ snežnice. Podmienky na lyžiarsku turistiku na Veľkej Rači sú dobré. Pozor, stmieva sa už po 16.30 hod.

Kremnica - Skalka
0 0 0 0 0 0 0

V Kremnických vrchoch sa nachádza súvislá snehová pokrývka do 30 cm. Od 1.1. do 30.4. sú všetky ferratové cesty, vrátane visutého mosta, uzavreté z dôvodu ochrany prírody a krajiny.