+421 44 55 91 695 slp@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

meteo_servis.png

Comet_small.jpg

mountain_equipment

Výstrahy ku dňu pondelok, 26.08.2019

Vysoké Tatry
1 0 0 0 0 0 0

zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity Vo vysokých horských polohách sa na niektorých miestach nachádzajú pozostatky starých snehových polí. Pozor, hrozí tu pošmyknutie !!! Pri túrach odporúčame používať doplnky a výstroj prispôsobené aktuálnym podmienkam.

Nízke Tatry
1 0 0 0 0 0 0

zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách dbali na zvýšenú opatrnosť. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Upozornenie: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná je pre množstvo popadaných stromov ťažko priechodný.

Západné Tatry
1 0 0 0 0 0 0

zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity Upozorňujeme turistov na uzáveru turistického chodníka do odvolania v Račkovej doline (Žltý TZCH), z dôvodu popadaných stromov a následných prácach pri ich odstránení. Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Turistický chodník - zelená značka na Lomnô a Prosečné je zle značený !!

Veľká Fatra
1 0 0 0 0 0 0

Po nočnom daždi sú niektoré miesta TZCH mokré, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť. SHMU predpovedá zvýšenú pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách, dodržiavať pitný režim, upozorňujeme na skorší príchod tmy. Ferrata na Martinské hole je sprístupnená pre verejnosť v celej jej dĺžke /B-C variant/. Ferrata na Skalke je otvorená. Používajte ferratové istenie s prilbou.

Lučanská Malá Fatra
1 0 0 0 0 0 0

Po nočnom daždi sú niektoré miesta TZCH mokré, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť. SHMU predpovedá zvýšenú pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách, dodržiavať pitný režim, upozorňujeme na skorší príchod tmy. Ferrata na Martinské hole je sprístupnená pre verejnosť v celej jej dĺžke /B-C variant/. Žiadame návštevníkov, aby dodržiavali bezpečné rozostupy, používali ferratové istenie, prilbu a pevnú turistickú obuv. Skalné stupy variantu C aj B sú šmykľavé.

Slovenský raj
1 0 0 0 0 0 0

Od 12:00 sa môžu vyskytnúť búrky s krúpami, s krátkodobými, ale intenzívnymi lejakmi, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 - 85 km/h. Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách.

Stredné Beskydy
1 0 0 0 0 0 0

zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Dbajte na opatrnosť.

Kysuce - Oščadnica
1 0 0 0 0 0 0

zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Všetky značené TZCH v Javorníkoch, Kysuckej vrchovine, Moravsko-sliezskych Beskydoch a Kysuckých Beskydoch sú otvorené a schodné bez obmedzení. Zvýšte opatrnosť v úsekoch kde prebieha ťažba dreva. Upozornenie (!): Smerom od vrcholovej lanovky Marguška na Dedovku (cca 200 m pod Marguškou) sa nachádza elektrický ohradník, ktorý križuje zelený TZCH. Napriek jeho označeniu upozorňujeme najmä cyklistov, aby zvýšili opatrnosť pri prechádzaní daného úseku!!!

Kremnica - Skalka
1 0 0 0 0 0 0

zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Ferrata na Skalke je od 29. 06. 2019 otvorená.

Poloniny
1 0 0 0 0 0 0

zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim.