+421 44 55 91 695 slp@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png
ISSW18_white.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

mountain_equipment.png

meteo_servis.png

Comet_small.jpg

Priebeh počasia a snehových podmienok od 29. januára do 4. februára 2011

04.02.2011
Takmer počas celého obdobia pretrvávalo slnečné, čiastočne inverzné počasie - na horách bolo až do stredy poobedia jasno (spolu 7 dní) a väčšinou len so slabým vetrom. Typicky inverzné počasie však nenastalo, na horách teplota vzduchu nevystúpila nad 0°C a vďaka veľmi suchému vzduchu sa ani v dolinách a kotlinách väčšinou nevytvárala hmla. Takéto počasie bez zrážok, malo samozrejme vplyv aj na snehovú pokrývku ktorá len neustále sadala a stabilizovala sa. Celková výška snehu je naďalej podpriemerná, nerátajúc nafúkané žľaby, v Tatrách dosahuje maximálne 120 cm, v Nízkych Tatrách do 90 cm a vo Fatrách do 60 cm.
Lavínová aktivita zaznamenaná nebola, po predchádzajúcom zvýšenom stupni (3.) lavínového nebezpečenstva v Západných Tatrách pretrvávalo vo všetkých pohoriach od nedele 30.1. len mierne lavínové nebezpečenstvo – 2.stupeň.
Mierna zmena počasia nastala zo štvrtku na piatok kedy Slovensko okrajom zachytil nevýrazný studený front a počas noci napadlo od poprašku do 3 cm snehu. To však trvalo len veľmi krátko, v piatok ráno bolo opäť krásne slnečné počasie. Pomaly sa však otepľuje, popoludní silnie vietor, opäť sa zaťahuje a v noci očakávame nové sneženie. Relatívne teplé, veterné a zrážkové počasie by malo pretrvávať počas celého víkendu.
Zdroj: fk

Priebeh počasia a snehových podmienok od 29. januára do 4. februára 2011

Späť na aktuality