+421 44 55 91 695 slp@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png
ISSW18_white.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

mountain_equipment.png

meteo_servis.png

Comet_small.jpg

Nový Meteoportál HZS

14.08.2015

Určite ste si všimli, že na stránke laviny.sk už dlhšiu dobu nefungovalo zobrazovanie meteodát a snímkov z automatických meteorologických staníc (AMS) HZS. Spôsobené to bolo viacerými zmenami prebiehajúcimi v rovnakom období (sťahovanie servera, pridávanie nových AMS do systému, konfiguráciou a testovaním nového meteo-softvéru).

Tieto zmeny viedli začiatkom augusta k spusteniu nového “Meteoportálu” HZS. Odkaz na meteoportál nájdete v hlavnom menu na stránkach laviny.sk, hzs.sk a na blogu slphzs.wordpress.com. Prístup je možný aj priamo z linku: meteo.hzs.sk,  kde však musíte zadať meno/heslo “user” a “user”.

V úvode vás privíta mapka s rozmiestnením staníc v jednotlivých pohoriach. Po kliknutí na stanicu AMS sa zobrazia aktuálne meteorologické údaje + grafy s priebehom hodnôt za posledné tri dni. Pri posune kurzora po krivke /grafe sa zobrazia hodnoty v danom čase. Po kliknutí na ľubovoľnú aktuálnu hodnotu z “tabuľky” sa otvorí samostatné okno s priebehom prvku za zvolené obdobie (max 7 dní). ......VIAC NA BLOGU......

Späť na aktuality