+421 44 55 91 695 slp@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

ZNAK5_verze 7.jpg

Comet_small.jpg

Facebook

 

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 26. 10. 2016

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 26. 10. 2016

Výstrahy ku dňu streda, 26.10.2016

Vysoké Tatry
0 0 0 1 0 0 0

POZOR, vo vyšších polohách (nad 2 000 m n. m.) prevládajú zimné podmienky! V záveroch dolín sa nachádza miestami 50 cm vlhkého snehu.Túry nad vysokohorské chaty s použiťim paličiek po prípade bezpečnostné protišmykové návleky na obuv . Stmievať sa začína už po 17:00 hod.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
0 0 0 1 0 0 0

Vo vyšších polohách (nad 1 800 m n. m.) prevládajú zimné podmienky! Túry na hlavnom hrebeni neodporúčame. Na prisnežených skalách sa šmýka. Chodník z Lomného po Svorad je zle vyznačený po veternej kalamite. Na viacerých miestach chýbajú turistické značky a na chodníkoch sú popadané stromy.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

V okolí hlavného hrebeňa sa nachádza nesúvislá snehová pokrývka. Značené turistické chodníky v Malej Fatre sú schodné, po výdatných dažďoch a snežení sú niektoré úseky blatisté a šmykľavé. Zvýšte opatrnosť.

Velká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Po viacdňovej perióde výdatného dažďa sú TZCH premočené a šmykľavé. Na hrebeňoch od nadmorskej výšky 1 400 m je nesúvislá vrstva snehu a chodníky sú od tejto výšky primrznuté a zľadovatené. Zvýšte opatrnosť. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 18:00 hod. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou, je padnutý veľký kameň. Zvýšte opatrnosť hlavne pri zjazde na bicykli!!! Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy, úsek je ťažšie priechodný. Na červenej TZT, ktorá smeruje na Predný Čebrať sú miestami popadané stromy, preto zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení s chodníka.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Po viacdňovej perióde výdatného dažďa sú TZCH premočené a šmykľavé. Na hrebeňoch od nadmorskej výšky 1400 m je nesúvislá vrstva snehu a chodníky sú od tejto výšky primrznuté a zľadovatené. Zvýšte opatrnosť. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 18:00 hod. Od pondelka 19. septembra je Ferrata HZS na Martinské Hole z dôvodu jesennej poľovníckej uzávierky zatvorená. Prosíme o rešpektovanie poľovníckej uzávery.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Turistické chodníky sú šmykľavé, zvýšte preto prosím opatrnosť. Všetky rokliny sú otvorené, ale treba rátať s vyššou hladinou vody. Pri výstupe ferratou v Kyseli používajte ferratový výstroj. Stmievať sa začína už po 17:15 hod.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

V pohorí sa nachádza nesúvislá snehová pokrývka. Turistické značené chodníky sú po výdatných dažďoch a snežení blatisté a šmykľavé. Dbajte na zvýšenú opatrnosť a dostatočne skorý návrat.