Tiesňové volanie: 18 300
slp@hzs.sk

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

telekom.sk

barani_design.jpg

Výstrahy ku dňu pondelok, 13.07.2020

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 1 0

V polohách nad 2000 m n. m. mrzne! Vo vysokých polohách sa na chodníkoch nachádzajú ešte snehové polia - zvýšte opatrnosť! Pri prechode snehových polí odporúčame použiť stúpacie železá a čakan. Za Bilíkovou chatou je strhnutá časť chodníka. Uzavretý je zelený TZCH vedúci Javorovou dolinou do sedla Sedielko a modro značený turistický chodník, ktorý vedie Zadnými Meďodolmi až do Kopského sedla. Uzavretý je aj modro značený turistický chodník medzi Tatranskou Štrbou a Štrbským plesom z dôvodu rekonštrukčných prác na trati ozubnicovej železnice.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná, žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, modrý TZCH cez Krakovu hoľu smerom do sedla Javorie, a smerom do sedla Kúpeľ, zelený TZCH zo Svidovského sedla smerom na Slemä a Ohnište, aj červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Zelený TZCH , vedúci od jaskyne Slobody do Iľanoveského sedla, je v dolnom úseku ťažšie priechodný z dôvodu strhnutého mostíka.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Zelený TZCH na Lomnô a zelený TZCH Prosečné je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou (množstvo popadaných stromov) ! Lávka v Bystrej doline je strhnutá, prechod potoka je sťažený pri zvýšenej hladine vody.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Chodníky sú v niektorých úsekoch mokré a blatisté, treba zvoliť dobrú obuv. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!!

Veľká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť! na niktorých trasách je možný výskyt popadaných stromov.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť! Ferrata na Martinské hole je od 1. 6. 2020 otvorená.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Na modrom TZCH Tiesňavy je poškodený zlomený drevený rebrík, odporúčame zvýšiť opatrnosť. Na červenom TZCH v úseku Dedinky - Stratenská píla sú zničené drevené rebríky - neodporúčame prechod chodníkom.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú v niektorých úsekoch. Dbajte na opatrnosť.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé!

Kremnica - Skalka
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť! Od 1.6. sú všetky ferratové cesty na Skalke, vrátane visutého mosta otvorené.

Poloniny
0 0 0 0 0 0 0