+421 44 55 91 695 slp@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

ZNAK5_verze 7.jpg

Comet_small.jpg

Facebook

 

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 24. 04. 2017

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 24. 04. 2017

Výstrahy ku dňu pondelok, 24.04.2017

Vysoké Tatry
0 0 1 0 0 0 0

V pohorí je zvýšené lavínové nové nebezpečenstvo. Na mnohých miestach sú nafúkané snehové dosky a vankúše. Nebezpečné sú aj turistické chodníky v dosahu lavínových dráh. Obvzlášť nebezpečné sú strmšie miesta a miesta so zmenou sklonu, napríklad háng v Malej studenej doline a brána vo Veľkej studenej doline. Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, prípadne protišmykové návleky na obuv. Dbajte na zvýšenú opatrnosť.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Pohyb vo vysokohorskom teréne si vyžaduje použitie turistických stúpacích želiez. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov. V okrese Liptovský Mikuláš sa MIESTAMI očakáva výskyt sneženia pri ktorom spadne 15 - 30 cm nového snehu.

Západné Tatry
0 0 1 0 0 0 0

V pohorí je zvýšené lavínové nové nebezpečenstvo. Na túry je potrebné mať kompletnú lavínovú výstroj ako aj mačky, čakan a prilbu. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu.
Turistický chodník od Rázcestia pod Lyscom v smere na dolinu Parichvost a Hlbokú dolinu je z technických príčin uzavretý.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 1

Diery sú prechodné. Upozornenie! Z dôvodu ťažby kalamitného dreva, ktorá prebieha v oblasti žltého chodníka z Vrátnej na Chatu na Grúni je pohyb po tomto chodníku obmedzený. Preto odporúčame turistom riadiť sa pokynmi pracovníkov v ťažbe, alebo použiť modrý chodník - Štefanová - Chata na Grúni a modrý chodník Starý dvor - Chata na Grúni. Od 1.3. do 15.6. je zatvorený turistický chodník na Veľký Rozsutec, Malý Kriváň(modrý) a do doliny Obšívanka.

Veľká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Na chodníkoch sa na niektorých miestach nachádza sneh, ktorý je v ranných hodinách tvrdý až zľadovatený! Doporučujeme pribaliť na turistiku turistické paličky. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Ferrata HZS na Martinské Hole je uzavretá od 15.4 - 31.5.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Výnimkou je len sezónna uzávera pre ferratu Kyseľ, ktorá trvá od 1. novembra do 14. júna.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

V oblasti Babej hory a Pilska sa nachádza sneh, ktorý je z rána tvrdý až zľadovatený, dbajte na zvýšenú opatrnosť. V nižších polohách sú chodníky blatisté a šmykľavé. Odporúčame použiť paličky.