Tiesňové volanie: 18 300
slp@hzs.sk

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

meteo_servis.png

Comet_small.jpg

mountain_equipment

Výstrahy ku dňu utorok, 25.02.2020

Vysoké Tatry
0 0 0 1 0 0 2

Upozorňujeme na výskyt silného vetra, v polohách nad pásmom lesa, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (90 - 120 km/h)!!! Sneh je na mnohých miestach tvrdý až ľadový, upozorňujeme na nebezpečenstvo pošmyknutia. Tatranská magistrála je v úseku Hrebienok - Sliezsky dom pre popadané stromy nepriechodná. Úsek Popradské pleso - Sliezsky dom / magistrála / nemá zimné značenie a je tu veľká pravdepodobnosť zablúdenia. Platí sezónna uzávera cez vysokohorské sedlá. Po 16:30 sa začína stmievať !!!

Nízke Tatry
0 0 0 1 0 0 2

Upozorňujeme na výskyt silného vetra, v polohách nad pásmom lesa, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (90 - 120 km/h)!!! Sneh je na mnohých miestach tvrdý až ľadový, upozorňujeme na nebezpečenstvo pošmyknutia. Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná, žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, modrý TZCH cez Krakovu hoľu smerom do sedla Javorie, a smerom do sedla Kúpeľ, zelený TZCH zo Svidovského sedla smerom na Slemä a Ohnište, aj červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Upozorňujeme lyžiarov, že pre polom je nepriechodná trasa z Lukového kotla (v pásme lesa) smerom na Vyhliadku.

Západné Tatry
0 0 0 1 0 0 2

Upozorňujeme na výskyt silného vetra, v polohách nad pásmom lesa, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (90 - 120 km/h)!!! Sneh je na mnohých miestach tvrdý až ľadový, upozorňujeme na nebezpečenstvo pošmyknutia. Turistický chodník - zelená značka na Lomnô a Prosečné je zle značený !

Malá Fatra
0 0 0 1 0 0 1

Upozorňujeme na výskyt silného vetra, v polohách nad pásmom lesa, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (90 - 120 km/h)!!! Nedoporučujeme pohyb po hrebeni. Hrebeň Malej Fatry je vplyvom dažďa a silného vetra zľadovatený, pád vplyvom pošmyknutia môže mať fatálne následky. Na chôdzu sú potrebné stúpacie železá tzv. mačky, podmienky na skialpinizmus sú obmedzené. Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!! Z dôvodu bezpečnosti je uzatvorený žltý chodník z Medziholia na Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka.

Veľká Fatra
0 0 0 1 0 0 1

Upozorňujeme na výskyt silného vetra, v polohách nad pásmom lesa, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (90 - 120 km/h)!!! Turistické chodníky sú miestami zľadovatené, niekde sa naopak prebára. Neodporúčame chodiť pešo bez snežníc, poprípade lyží. Zvýšte opatrnosť. Odporúčame používať paličky, snežnice, lyže a na zľadovatených miestach minimálne navliekacie gumené mačky s hrotmi. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať. V prípade, že sa rozhodnete ísť na pešo neničte lyžiarsku stopu!!! Ďakujeme

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 1

Upozorňujeme na výskyt silného vetra, v polohách nad pásmom lesa, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (90 - 120 km/h)!!! V pohorí je 30 - 50 cm snehu, Turistické chodníky sú miestami zľadovatené. Odporúčame používať paličky a turistické mačky. Ferrata je namrznutá - stupy aj istiace lano. Vzhľadom na uvedené zvýšte opatrnosť. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 1

Počas dnešného dňa sa očakáva OJEDINELE výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h). Vo vyšších polohách treba stále počítať so súvislou vrstvou snehu. Dolina Bieleho potoka je uzavretá. Ferrata HZS v rokline Kyseľ je sezónne uzavretá.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 1

Upozorňujeme na výskyt silného vetra, v polohách nad pásmom lesa, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (90 - 120 km/h)!!! Vo výške nad 1500 m n. m. je sneh miestami tvrdý až zľadovatený. Vo vrcholných častiach Babej hory a Pilska odporúčame použiť paličky, mačky alebo snežnice.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 1

Upozorňujeme na výskyt silného vetra, v polohách nad pásmom lesa, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (90 - 120 km/h)!!! V pohorí je súvislá snehová pokrývka 20 - 80 cm, nový sneh je nerovnomerne previaty na záveterných stranách, môžu sa tvoriť záveje, odporúčame použiť turistické paličky/ snežnice. Podmienky na lyžiarsku turistiku na Veľkej Rači sú veľmi dobré. Pozor, stmieva sa už po 17.00 hod.

Kremnica - Skalka
0 0 0 0 0 0 1

Upozorňujeme na výskyt silného vetra, v polohách nad pásmom lesa, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (90 - 120 km/h)!!! V Kremnických vrchoch sa nachádza súvislá snehová pokrývka do 30 cm. Od 1.1. do 30.4. sú všetky ferratové cesty, vrátane visutého mosta, uzavreté z dôvodu ochrany prírody a krajiny.