+421 44 55 91 695 slp@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

ZNAK5_verze 7.jpg

Comet_small.jpg

Facebook

 

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 26. 05. 2017

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 26. 05. 2017

Výstrahy ku dňu piatok, 26.05.2017

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Od stredných polôh je sneh, ktorý je zrána zmrznutý a tvrdý! Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, prípadne protišmykové návleky na obuv. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Vo vrcholových polohách sa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 22 m/s (65 - 80 km/h).

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Sneh vo vyšších polohách je zmrznutý a tvrdý! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Trasa Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna po žltej značke je priechodná.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Sneh je zrána tvrdý! Na túry vo vyšších polohách, kde je sneh, je potrebné použiť mačky. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Počas dňa sneh mäkne a prebára sa. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu.
Turistický chodník od Rázcestia pod Lyscom v smere na dolinu Parichvost a Hlbokú dolinu je z technických príčin uzavretý.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Turistické chodníky sú cez deň premočené a blatisté, na túry odporúčame paličky a vibramovú obuv. Diery sú priechodné. Upozornenie! Z dôvodu ťažby kalamitného dreva, ktorá prebieha v oblasti žltého chodníka z Vrátnej na Chatu na Grúni je pohyb po tomto chodníku obmedzený. Preto odporúčame turistom riadiť sa pokynmi pracovníkov v ťažbe alebo použiť modrý chodník - Štefanová - Chata na Grúni a modrý chodník Starý dvor - Chata na Grúni. Od 01.03. do 15.06. je zatvorený turistický chodník na Veľký Rozsutec, Malý Kriváň(modrý) a do doliny Obšívanka.

Veľká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka. Na spadnuté stromy možno naraziť aj zo Smrekovice smer Ružomberok.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Ferrata HZS na Martinské Hole je uzavretá od 15. 4. - 31. 5. 2017. Po veľkých dažďoch sú niektoré chodníky v nižších polohách blatisté a premočené a niekde sa potoky vyliali a zaplavili určité časti. Všetkých návštevníkov žiadame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!!

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Zvýšte opatrnosť pri prechádzaní roklín kvôli vyššej hladine vody a šmykľavým technickým zariadeniam. Ferrata HZS je až do 14. júna uzavretá. Ostatné turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Na Babej hore sa miestami nachádzajú zvyšky snehu. Chodníky sú po dažďoch miestami šmykľavé a blatisté.