Tiesňové volanie: 18 300
slp@hzs.sk

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

meteo_servis.png

Comet_small.jpg

mountain_equipment

Výstrahy ku dňu sobota, 18.01.2020

Vysoké Tatry
0 0 0 1 0 0 0

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa !!!!! Vo vyšších polohách je od 30 do 120 cm snehu. Turistický chodník z Hrebienka smerom na Sliezsky dom je po víchrici ťažko priechodný kvôli popadaným stromom.
Platí sezónna uzávera cez vysokohorské sedlá. O 16:00 sa začína stmievať !!!

Nízke Tatry
0 0 0 1 0 0 0

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná, žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, modrý TZCH cez Krakovu hoľu smerom do sedla Javorie, a smerom do sedla Kúpeľ, zelený TZCH zo Svidovského sedla smerom na Slemä a Ohnište, aj červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Upozorňujeme lyžiarov, že pre polom je nepriechodná trasa z Lukového kotla (v pásme lesa) smerom na Vyhliadku.

Západné Tatry
0 0 0 1 0 0 0

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! V najvyšších polohách je 30 - 120 cm snehu.
Turistický chodník - zelená značka na Lomnô a Prosečné je zle značený !

Malá Fatra
0 0 0 1 0 0 0

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! Vo vyšších polohách je od 20 do 60 cm snehu. Sneh je nerovnomerne rozložený, náveterné strany sú vyfúkané do podkladu. Podmienky na skialpinizmus sú obmedzené. Pri pohybe po hrebeni odporúčame stúpacie železá (mačky) a paličky. Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!! Z dôvodu bezpečnosti je uzatvorený žltý chodník z Medziholia na Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka.

Veľká Fatra
0 0 0 1 0 0 0

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! V pohorí je do 30 cm snehu, predovšetkým na S, SV a V svahoch. Turistické chodníky sú miestami zľadovatené. Zvýšte opatrnosť. Odporúčame používať paličky. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 1 0 0 0

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! V pohorí je do 30 cm snehu, turistické chodníky sú miestami zľadovatené. Odporúčame používať paličky. Ferrata je namrznutá - stupy aj istiace lano. Vzhľadom na uvedené zvýšte opatrnosť. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať.

Slovenský raj
0 0 0 1 0 0 0

Prechod roklinami je technicky náročný a nebezpečný, je potrebné rátať so súvislými šmykľavými úsekmi a ľadovou glazúrou na technických zariadeniach. Doporučujeme pohyb s použitím turistických mačiek. Prielom Hornádu je schodný iba po turistickom chodníku. Dolina Bieleho potoka je uzavretá. Ferrata HZS v rokline Kyseľ je sezónne uzavretá.

Stredné Beskydy
0 0 0 1 0 0 0

Podvečer vplyvom očakávaného ochladenia snehová pokrývka stvrdne a zľadovatie. Bude hroziť riziko pošmyknutia sa! V pohorí sa nachádza od 30 do 130 cm snehu. Pohyb v hlbokom snehu je náročný. Odporúčame použiť paličky a snežnice.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 0

V pohoriach je súvislá snehová pokrývka 20 - 80 cm, nový sneh je nerovnomerne previaty na záveterných stranách, môžu sa tvoriť záveje, odporúčame použiť turistické paličky/ snežnice. Podmienky na lyžiarsku turistiku na Veľkej Rači sú dobré. Pozor, stmieva sa už po 16 - tej hodine.

Kremnica - Skalka
0 0 0 1 0 0 0

Podvečer vplyvom očakávaného ochladenia snehová pokrývka stvrdne a zľadovatie. Bude hroziť riziko pošmyknutia sa. V Kremnických vrchoch sa nachádza súvislá snehová pokrývka do 20 cm. Od 1.1. do 30.4. sú všetky ferratové cesty, vrátane visutého mosta, uzavreté z dôvodu ochrany prírody a krajiny.