+421 44 55 91 695 slp@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Užitočné odkazy

lavin-mapa.png

Kontakt

 

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby
Dr. J. Gašperíka 598
033 01 Liptovský Hrádok

email: slp@hzs.sk

Partneri

tcom.png

ZNAK5_verze 7.jpg

Comet_small.jpg

Facebook

 

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 29. 07. 2016

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 29. 07. 2016

Výstrahy ku dňu piatok, 29.07.2016

Vysoké Tatry
1 0 0 0 0 0 0

Ojedinele možný výskyt búrok.
Pozor na niektorých miestach sa môže nachádzať menšie snehové polia hlavne pri prechode sediel od nadmorskej výšky 2000 m n. m.

Nízke Tatry
1 0 0 0 0 0 0

Ojedinele možný výskyt búrok.
Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
1 0 0 0 0 0 0

Ojedinele možný výskyt búrok.
Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách. Dbajte na dostatočný pitný režim. Chodníky sú miestami blatisté a šmykľavé. Chodník z Lomného po Svorad je zle vyznačený po veternej kalamite. Na viacerých miestach chýbajú turistické značky a na chodníkoch sú popadané stromy.

Malá Fatra
1 0 0 0 0 0 0

Ojedinele možný výskyt búrok.
Na Poludňový Grúň odporúčame žltý chodník z Vrátnej, modrý chodník zo Štefanovej je po dažďoch a ťažbe dreva v zlom stave. Všetky ostatné turistické chodníky sú otvorené a schodné, po výdatných dažďoch sú niektoré úseky blatisté a šmykľavé. Lanovka Chleb je v prevádzke od 8:30 do 17:00.

Velká Fatra
1 0 0 0 0 0 0

Ojedinele možný výskyt búrok.
Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom.
Na modrom turistickom chodníku Konský dol smerujúcim cez Muráne na Ostrú sú na začiatku doliny spadnuté stromy/dajú sa obísť/.

Lučanská Malá Fatra
1 0 0 0 0 0 0

Ojedinele možný výskyt búrok.
Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Ferrata HZS je po celej dĺžke dobre priechodná. POZOR, zrána je skala vlhká a šmykľavá. Od podrážok sú vychodené niektoré stupy, na ktorých sa extrémne šmýka. Používajte dostatočné istenie /Ferratový set/. Obmedzenie na Ferrate HZS: V strednej časti chodníka, ktorý je súčasťou Ferraty HZS na Martinské Hole prebieha ťažba dreva. Z tohto dôvodu je prechod obmedzený a regulovaný lesnými robotníkmi. Žiadame návštevníkov, aby sa riadili ich pokynmi a rešpektovali ich.

Slovenský raj
1 0 0 0 0 0 0

Ojedinele možný výskyt búrok.
Rokliny Suchá Belá, Veľký Sokol a Piecky sú priechodné. Vo všetkých roklinách treba počítať naďalej so zvýšenou hladinou vody, je potrebné zvýšiť opatrnosť. Upozorňujeme, že roklina Kyseľ náhradná trasa žltá značka je až do odvolania uzavretá kvôli rekonštrukcii turistického chodníka!!! Stmievať sa začína po 21:00 hodine.

Stredné Beskydy
1 0 0 0 0 0 0

Ojedinele možný výskyt búrok. Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách. Dbajte na dostatočný pitný režim.